WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Dzisiaj odwiedził nas Gaspard Conde, który poprowadził warsztaty bębniarskie, podczas których dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poznały najciekawsze instrumenty afrykańskie, a także mogły spróbować swoich sił i na nich zagrać. Prowadzący zajęcia na początek zapoznał dzieci z przywiezionymi instrumentami, ich pochodzeniem, budową oraz przeznaczeniem. Były wspólne śpiewy piosenek, które dzieci poznały podczas zajęć w przedszkolu i szkole, a następnie nauka kilku słów piosenki w języku afrykańskim, do której w kolejnej części warsztatów, w rytm muzyki wszyscy tańczyli niemal każdą częścią ciała- nawet oczami, uszami i nosami. Kolejną atrakcją zajęć był przebrany pluszowy lew, który razem  z dziećmi zatańczył w rytm muzyki niosącej się prosto z przywiezionych ze sobą bębnów afrykańskich. Dla dzieci było to z pewnością nowe, ciekawe doświadczenie oraz duża dawka pozytywnej energii.

Klementyna Sikora – Golonka