25 października 2018r. uczennica klasy IIa Hanna Świtoń wzięła udział w XVIII Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej "Malwa" w Rosku i zajęła III miejsce. Serdeczne gratulacje.

Uczennica klasy Va SP Matylda Papaj zwyciężyła w XX Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Kochać poezję". Wśród 31 uczestników okazała się być najlepszą i w mistrzowski sposób pokonała swoich rywali. Sukces Matyldzie zagwarantował wiersz Ludwika Jerzego Kerna "O rodzicach". Również Wiktoria Heyer z klasy IVa SP stanęła na deskach sceny Czarnkowskiego Domu Kultury. Uczennica wykazała się wielką odwagą i pięknie zarecytowała wiersz "Straszno". Gratulujemy wspaniałego występu!

Dnia 23 maja 2018r. odbył się pierwszy Gminny Konkurs Tańców Dworskich. Udział w konkursie wzięły wszystkie szkoły podstawowe. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej naszej szkoły zaprezentowali taniec dworski- menuet. Tancerze wystąpili w przepięknych strojach uszytych specjalnie na tę okazję. Dzieci z przejęciem wykonały taniec. Mimo, że byli jedną z najmłodszych formacji tanecznych zajęli drugie miejsce, ustępując tylko starszym tancerzom z Roska. Dziękujemy im za trud i zaangażowanie, które włożyli w przygotowanie występu. Jesteśmy z nich dumni.

Jolanta Ściegienna
Krystyna Ryżek

„ Poezja jest drugą twarzą duszy”
Odisseas Elitis

12 kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim, którego celem była popularyzacja poezji i sztuki recytatorskiej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII i gimnazjum.