Przedświąteczny czas jest magiczny z wielu względów. Jednym z nich jest przygotowywanie ozdób świątecznych,a zwłaszcza stroików. Każdy pragnie choć trochę zmienić swoje otoczenie. Ciekawe pomysły i kreatywność sprawiły, że Uczniowie SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu otrzymali nagrody w Gminnym Konkursie na Stroik Świąteczny. Organizatorem był MGOK "Strzelnica".
Gratulujemy!

Fot. D. Szczepańska

4 czerwca 2019 r. w Dzierżążnie Wielkim, w przepięknie położonym amfiteatrze, odbył się jubileuszowy Przegląd Piosenki Ekologicznej. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Dzierżążnie Wielkim. Uczniowie naszej szkoły wykazali się umiejętnościami muzycznymi i zdobyli wysokie miejsca:

w kategorii klas I-III zespół "Przyrodnicze Trio" w składzie Zuzanna Przybyszewska kl. Ia, Lena Stanuch i Mikołaj Gebel kl. IIa zdobyli I miejsce,

wyróżnienie dla solisty Hanny Świtoń kl.IIa.

W kategorii klas IV - VI Adam Rychlik z kl. IVa zdobył II miejsce.

Gratulujemy! Uczniów przygotowały panie K. Ryżek, J. Ściegienna i M. Kania

Na początku maja został rozstrzygnięty  szkolny konkurs geograficzno – plastyczny pt.: „Punkty dydaktyczne Wielenia i okolic”. Oceniana w pracach była pomysłowość wykonania pracy, samodzielność, estetyka pracy, opis punktu dydaktycznego. Po burzliwych obradach komisji I miejsce otrzymali : Amelia Sottek, Karolina Dąbkowska, Jakub Lewy, Damian Wieczorek; II miejsce: Sławomir Grembowski i Franciszek Dobrzański; III miejsce: Jakub Lewy, Michał Bresler i Adam Rychlik. Wyróżnienia otrzymały uczennice: Blanka Furman, Matylda Papaj i Natalia Pachulska. Serdecznie wszystkim gratuluję i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie w następnym roku.

Paulina Kośmider