12 października 2018 r. z okazji Święta Patrona Szkoły oraz Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, po Mszy św. odprawionej w intencji nauczycieli, odbyła się uroczysta akademia, której otwarcia dokonał swoim przemówieniem dyrektor Jerzy Kośmider. Uczniowie uświetnili ten wyjątkowy czas recytacją wierszy oraz śpiewem, a przede wszystkim ukazali sylwetkę Papieża Polaka, wielkiego patrioty. Był to ważny aspekt przedstawienia, zważywszy na to, że w tym roku świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Druga część akademii została poświęcona nauczycielom i pracownikom obsługi. Dla nich również nie zabrakło wiersza i serdecznych życzeń. Dyrektor Jerzy Kośmider wręczył nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagrody. Miłym akcentem były podziękowania dla Pani Wiktorii Janc która odeszła na zasłużoną emeryturę po wielu latach racy w szkole, jeszcze raz gorące życzenia i podziękowania. Kolejna część uroczystości była poświęcona ślubowaniu klas pierwszych.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

03.09.2018 r.:

* 8.20 - msza święta w kościele pw. św. Rocha
* 9.15 - uroczystość na placu apelowym
* 10.15 - odwozy/dowozy wg. harmonogramu zawartego w dziale ZASOBY

odwozy/dowozy na dzień 04.09.2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

- godzina 08:30 - Msza Święta w kościele pw. św. Rocha

- godzina 09:30 - Apel na placu apelowym

Godzina 11:00 odwozy uczniów.

W dniu dzisiejszym w Bibliotece Szkolnej odbyło się Pasowanie na czytelnika. Dzieci to najwierniejsi miłośnicy książek, dlatego ten dzień był dla klasy Ia i ich wychowawcy Pani Krystyny Ryżek tak ważny. Dodatkowo podkreślili to odświętnym strojem i swoją aktywnością.
Po oficjalnej części uroczystość, którą uświetniła grupa uczniów z klas IVa i IVb: Matylda, Blanka, Amelia, Emilka, Zuzia, Kuba, Dominik, Mikołaj i Konrad, nowi czytelnicy otrzymali symboliczne dyplomy, zakładki do książek i słodki poczęstunek. Następnie podpisali się na kartach czytelnika, aby zostać prawowitymi czytelnikami. Na koniec wypożyczyli interesującą ich książkę, odpowiedzieli na pytania dotyczące zasad wypożyczania, a także sami zadawali pytania bibliotekarzowi, np. jak powstaje książka?

To jest przykładowy opis alternatywny obrazka.

W tym dziale umieszczane będą informacje dotyczące imprez i uroczystości organizowanych przez oraz na terenie naszej szkoły.