DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

Tradycją naszej szkoły jest to, że w Święto Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

W tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie w strojach galowych, wyglądali bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele. Wychowawcy klas 1-3 przygotowali program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz uczniowie klas starszych.

Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Pasowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, i słodkim upominkiem oraz wspólnym zdjęciem.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Dzieci podziękowały za trud i okazane serce symbolicznym wierszem i piosenką. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od dyrekcji i rodziców.

Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia nauczycieli i pracowników szkoły.

Weronika Kaszkowiak – Juzyk